PROGRESSIE BOVEN PERFECTIE
De laatste jaren maakte ik een klik van keihard zijn voor mezelf tijdens training, mezelf over mijn grenzen pushen en te eindigen met blessures naar leren luisteren naar mijn lichaam. Ik ontdekte plots hoe die 'feelgood hormonen' na een training voelen en ik leerde progressie kiezen boven perfectie. Ik leerde andere voordelen zien van sport: geen pijn meer, veel meer energie, geen blessures meer, fitter, sterker, zoveel mogelijkheden, mentaal meer veerkracht en meer balans. Ik ben bijna 30 en terwijl ik veel leeftijdsgenoten hoor klagen van lichamelijke kwaaltjes voel ik me sterker en fitter dan ooit.
Wat doe je zoal van sport? Twee keer per week volg ik krachttraining bij STERK in Gent, ik dans en ga vaak lopen met mijn hond. Ik ga ook paardrijden omdat ik hou van die connectie en ik doe ook regelmatig yoga om mijn balans terug te vinden. Bovendien maak ik dat ik elke dag genoeg wandel. Als het al eens kan doe ik aerial hoop, silk, trapeze, handenstand en vliegende trapeze in de circusschool. Dat laatste is iets wat ik ben begonnen in Londen, waar mijn zus woont. Door het daar eens te proberen ben ik in de circusschool beland. Jammergenoeg is het niet zo evident om regelmatig te gaan door mijn onregelmatige werkuren. Maar ik geniet er echt van.
Mijn krachttrainer Olivier De Brauwer zei me ooit : “je moet je niet goed voelen om te bewegen, maar wel bewegen om je goed te voelen.” Voor mij klopt die uitspraak als een bus. Zelfs op een dag met slecht weer of als ik me lichamelijk of mentaal niet zo goed voel, zal ik er nog altijd voor kiezen om wel te sporten en elke keer krijg ik zoveel meer terug dan de inspanning die ik ervoor doe.
Heb je een bepaald doel waar je naartoe werkt? Ik werk niet met doelen, voor mij werkt dat contraproductief. Ik neem alles een beetje hoe het komt. Ik kijk naar welke doelen die er zich spontaan aanbieden tijdens mijn training. Bij krachttraining werk ik aan een ‘skin the cat’. Dat is jezelf aan 2 ringen hangen, waar je jezelf klokslag heen en klokslag terug draait. Het lukt me nog niet perfect, maar ik maak wel veel vorderingen.